banner21

banner17

20 Ağustos 2019 Salı

Anonsla doğalgaz abonesi arıyorlar

Tokat'ta doğalgaz yatırımı yapılabilmesi için gerekli aboneye ulaşmak amacıyla vatandaşlar belediye hoparlörlerinden abone olmaya çağrılıyor

21 Kasım 2015 Cumartesi 14:49
Anonsla doğalgaz abonesi arıyorlar
Reşadiye Kaymakamı Faruk Erdem, ilçelerinde doğalgaz getirilme sürecinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 2014'te Tokat'ta yaptığı miting sırasında Reşadiyelilerin isteği üzerine başladığını söyledi.
Erdoğan'ın talimatıyla çalışmaları başlattıklarını dile getiren Erdem, "Doğalgazın getirilebilmesi için Bakanlar Kurulunun aldığı bir karar var. Bir yere doğalgaz götürülebilmesi için o yerdeki elektrik mesken abonelerinin yüzde 60'ının doğalgaz için ön abone olması gerekiyor. Daha sonra yatırım aşaması planlanıyor. Biz Reşadiye olarak ilk aşamadayız" dedi.
İlçede 4 bin 120 elektrik mesken abonesi bulunduğunu bildiren Erdem, bunun yüzde 60'ının 2 bin 400 olduğunu kaydetti.
"Şu ana kadar 2 bin 223 doğalgaz abonesine ulaştık. Yaklaşık 200 abone daha yaptığımız takdirde ilçe olarak üzerimize düşen sorumluluğu tamamlamış olacağız" diyen Erdem, 30 Kasım'da abonelik için sürenin dolacağını ifade etti.
Kaymakamlık ve belediye olarak üzerlerine düşen görevi yapmaya çalıştıklarına dikkati çeken Erdem, "Belediye başkanımızla esnaf gezilerimizi yapıyoruz. Beli bir noktaya taşıdık. Reşadiyeli olan Milletvekilimiz Coşkun Çakır da gelişmeleri takip ediyor" diye konuştu.
"Seferberlik halinde anonslarla yasal zorunluğu yerine getirmeye çalışıyoruz"

Belediye Başkanı Cemil Kılıç da ihale yapılmasından 500 gün sonra Reşadiye'ye doğalgazın geleceğini anlatan Kılıç, şunları söyledi:
"Doğalgaz temizlik ve kolaylıktır. Biz üzerimize düşenin sonuna geldik. Reşadiyeliler gerekli alakayı gösterdiler. Türkiye'de bunu başaran ender ilçelerden olacağız. Bir aydır vatandaşların abone olması için anons yaptırıyoruz. Ayrıca mahallelerimize doğalgaz aboneliği ile ilgili broşürler dağıtıyoruz. Belki vatandaşlarımız anonslarımızdan usandı ama sona geldik inşallah. Bir seferberlik halinde anonslarla yasal zorunluğu yerine getirmeye çalışıyoruz. Anonslara devam edip kalan 200 aboneyi de tamamlayacağız."
İlçe sakinlerinden Nahide Sevim ise ilçeye doğalgaz getirmek için çalışan herkese teşekkür etti. Doğalgaz geldiğinde zorluklardan kurtulacağı için sevinçli olduğunu dile getiren Sevim, "Odun taşımak, soba yakmak, bunun pisliği ile uğraşmak, tüpüm bitti diye kaygımız olmayacak. Rahatlık ve temizlik olacak" ifadelerini kullandı. 
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
ÖZEL HABER
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV