banner21

banner17

20 Ağustos 2019 Salı

Başbakan yüzlerine vurdu: 'Yetersiz kalıyorsunuz'

Binali Yıldırım, Almanya ziyaretinde, Göç, İçişleri ve Vatandaşlıktan sorumlu AB Komiseri Dimitris Avramopoulos ile görüşmesinde AB'nin mülteci konusunda yetersiz olduğunu söyledi.

18 Şubat 2017 Cumartesi 12:35
Başbakan yüzlerine vurdu: 'Yetersiz kalıyorsunuz'
Başbakan Binali Yıldırım, 53. Münih Güvenlik Konferansı'na katılmak üzere bulunduğu Almanya'yı ziyareti kapsamında; Göç, İçişleri ve Vatandaşlıktan sorumlu Avrupa Birliği Komiseri Dimitris Avramopoulos'u 17 Şubat'ta kabul etmiştir.

Kabulde, Türkiye-AB ilişkileri ve bölgesel işbirliği konuları ele alınmış, özellikle bölgedeki düzensiz göçle mücadelenin önemli yapı taşlarından olan AB-Türkiye arasındaki 18 Mart Mutabakatının önemi vurgulandı.

''YETERSİZ KALIYORSUNUZ''

Mutabakat çerçevesinde Türkiye'nin attığı adım ve yerine getirdiği taahhütlere değinen Yıldırım, Avrupa Birliği'nin burada üzerine düşen görevleri yerine getirmekte halen yetersiz kaldığını bir kez daha hatırlatarak bu konuda Avrupa Komisyonu'nun desteğini beklediğini belirtti.

Yıldırım, Türkiye'nin Avrupa'nın bir parçası ve kıtanın güvenliği açısından önemli bir konumda olduğunu belirterek, terörle mücadele ve güvenlik işbirliğinde AB'den daha fazla destek ve anlayış beklentilerinin de altını çizdi.

Avrupa Birliği Komiseri Dimitris Avramopoulos, Türkiye-AB arasındaki ilişkilere tekrar ivme kazandırma ihtiyacından bahisle, AB ile karşılıklı temaslarda bulunmanın yararına işaret etti. Görüşmede Türkiye ilerleme raporu üzerinde de duruldu. 
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
ÖZEL HABER
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV