banner21

banner17

16 Eylül 2019 Pazartesi

Oğuzhan Aydın AK Parti’den aday adayı oldu

1 Kasım Genel Seçimler yaklaşırken aday adaylar çalışmalarına başladı. Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Oğuzhan Aydın, Erzincan’dan AK Parti Milletvekili aday adayı oldu.

02 Eylül 2015 Çarşamba 16:47
Oğuzhan Aydın AK Parti’den aday adayı olduErzincan’ın sevilen ismi Oğuzhan Aydın, memleketine hizmet için AK Parti’yi tercih etti. Uzun yıllardır akademik hayatta çok sayıda öğrenci yetiştiren Aydın, politikaya atılarak AK Parti’den aday adaylık başvurusunu yaptı. Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden ayrılarak Erzincanlı hemşerilerine ve Türkiye’ye hizmet etmek istediğini belirten Aydın, “AK Parti’den aday adayı olduk. Rabbim hayırlı hizmetler yapmayı nasip etsin. AK Parti’de siyaset yapmak, Erzincan’a ve ülkeme hizmet etmek büyük bir onurdur” dedi. 
Lisans bitirme tezini Erzincan’da Yaşayan Çağdaş Âşıklar üzerine çalışan Aydın, yüksek lisans tezini Günümüz Âşıklık Geleneğinde Atışma ve Atışma Örnekleri üzerine, doktora tezini ise Her Yönüyle Âşık Sabit Müdami üzerine tamamladı.

Alanının halk edebiyatı olduğu ve siyasetin de halkla iç içe yapıldığını belirten Aydın, düzenli olarak katıldığı TV programlarıyla yöre halkının geleneğini, kültürünü yaşatıyor. Erzincan halkı da Oğuzhan Aydın’a büyük teveccüh gösteriyor.

Çeşitli sivil toplum kuruluşunda görev alan Yrd. Doç Dr. Oğuzhan Aydın, 7 Haziran Seçimlerinde AK Parti’den aday adayı olmuştu.

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
ÖZEL HABER
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV