banner21

banner17

20 Ağustos 2019 Salı

Yalçın: Türkiye’yi diz çöktüremeyecekler

Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın, Ankara ve diğer illerdeki terör saldırılarının tek hedefini açıkladı, "Hedef Türkiye’ye diz çöktürmek" dedi

15 Ekim 2015 Perşembe 14:27
Yalçın: Türkiye’yi diz çöktüremeyecekler
Yalçın, "bunu asla başaramayacak, amaçlarına ulaşamayacaklar. Her türlü vesayet ve her türlü terörün karşısındayız. İrademize sahip çıkıyor, zulümleri deşifre ediyor, haksızlıklarla mücadele ediyoruz” dedi.

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Memur-Sen “Öncü Medeniyet, Güçlü Sendika, Büyük Türkiye” sloganıyla 81 ilde düzenlenen İl Buluşmalarının Samsun ayağına katıldı.

Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi’nde düzenlenen buluşmada konuşan Yalçın, önemli açıklamalarda bulundu.

Son zamanlarda Türkiye üzerinde yeni bir oyunun devreye sokulduğuna dikkat çeken Yalçın, “Reyhanlı, Diyarbakır, Suruç’ta olduğu gibi Ankara’da yapılan terör saldırısının da bir tek hedefi vardır; Türkiye’ye diz çöktürmek. Ama bunu asla başaramayacak, amaçlarına ulaşamayacaklar. Hedef Türkiye’nin birliği, kardeşliğidir. Unuttukları bir şey var. Türkiye artık eski Türkiye değil. Acılara, sancılara ve egemen güçlerin haksızlıklarına isyan eden bir Türkiye var. Biz her türlü vesayete, vesayet arayışına ve teröre karşıyız. İrademize sahip çıkıyor, zulümleri deşifre ediyor, haksızlıklarla mücadele ediyoruz" dedi.

ŞİMDİ DAHA SIKI KENETLENME VAKTİ

Hain terör saldırıları ile kaos meydana getirmek isteyen taşeron yapıların oyunlarını bozmak için "Şimdi birlik vakti. Ortak akıl ile hareket edip tuzakları bozma vakti. Bugün ayrışma değil bir birimize daha sıkı bir şekilde kenetlenme vaktidir. Bütün ayrıştırmalardan uzak durmalı topyekün birliğimize sahip çıkmalıyız. Şimdiye kadar yaşanan acıların bir daha bu topraklarda yeşermemesi için birlik olmalıyız. Türkiye’nin büyümesinden rahatsız olanlar adeta pusu da bekliyor. Bunun bilincinde olarak hareket etmeliyiz” şeklinde konuştu.

HAK BİLDİĞİMİZİ SÖYLEMEYE DEVAM EDECEĞİZ

Yalçın, Toplu Sözleşme sürecinde Memur-Sen’in tarihi bir başarıya imza attığını da dile getirerek, “Masadan herkes kazançlı çıktı. Memur-Sen üyesi olsun veya olmasın herkes kazandı. Bundan sonraki adım kazanımlarımızın hayata geçirilmesidir. Bunun içinde Türkiye’de istikararın sürmesi gerekiyor. Ülkenin bir daha güçsüz olma lüksü yoktur. Bizim duruşumuz asla bir siyasal hareketin duruşu olamaz. Biz bir sendikayız, Akif İnan’ın sendikal yaklaşımını prensip edinmiş, doğru bildiğini söyleme noktasında bu kimin işine yarar yaklaşımından ziyade; bu memleketin işine ne yarar prensibindeyiz. Biz tarafız taraftar değiliz, biz Yeniden Büyük Türkiye idealinin, adil bir dünya, mağdur ve mazlumlarının eziyet çekmediği, emeğiyle, alın teriyle kazanan kesimin açlık sınırından çıktığı bir Türkiye tarafındayız. Bunun için Hak bildiğimizi söylemeye devam edeceğiz.” 
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
ÖZEL HABER
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV