banner21

banner17

16 Eylül 2019 Pazartesi

Anadolu Yayıncılar Derneği Mısır’daki idamları protesto etti

Anadolu Yayıncılar Derneği Mısır’daki idamlara tepkilerini göstermek için Mısır Büyükelçiliği önünde protesto yaptı.

16 Nisan 2015 Perşembe 12:38
Anadolu Yayıncılar Derneği Mısır’daki idamları protesto etti
 Mısır'da aralarında Müslüman Kardeşler liderlerinden Muhammed Bedii'nin de olduğu 14 kişinin idamı ve 36 kişinin müebbet hapsine ilişkin Mısır Mahkemesi'nin verdiği  kararlar,  Mısır Büyükelçiliği önünde  gazeteciler tarafından protesto edildi. 


Mısır Büyükelçiliği önünde basın açıklaması yapan Anadolu Yayıncılar Derneği Başkanı ve Kon tv Ankara Temsilcisi Sinan Burhan Mısır hükümetinin terör estirdiğini ve hukuku paçavraya çevirdiğini belirtti. Burhan "Ülkeyi yaptığı darbe ile kaosa sürükleyen Abdülfettah El-Sisi, infaz odaları gibi kullandığı mahkemelerde, cellatlara dönüştürdüğü hâkimler eliyle darbe karşıtlarına ve sözde ‘terör örgütü’ ilan ettiği İhvan mensuplarına idam cezaları verdiriyor. Uluslararası toplumu ve özellikle medya camiasını bu vahşete biran önce dur demeye çağırıyoruz" şeklinde konuştu.


Anadolu Yayıncılar Derneği Başkan Yardımcısı Semih Aydın ise haksız yere alınan idam kararlarına tüm dünyanın sessiz kalmasına tepki göstererek, "Karar  hukuk normlarıyla hiçbir şekilde örtüşmemektedir" şeklinde konuştu.
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
ÖZEL HABER
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV