banner21

banner17

16 Eylül 2019 Pazartesi

Ankara Ak Parti’nin iddialı adayı Meltem Banko ASY Medya’da

Ak Parti Ankara 1. Bölge Milletvekili aday adayı Avukat Meltem Banko, ASY Medya’ya ziyarette bulunarak Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Saydam Yalçın’la biraraya geldi. İnternet ve sosyal medya hukuku çerçevesindeki çalışmaları ve bu konularda katılmış olduğu televizyon programları ile yakından tanığımız Banko, milletvekilliği aday adayları arasında öne çıka isimler arasında yer alıyor.

21 Mart 2015 Cumartesi 11:32
Ankara Ak Parti’nin iddialı adayı Meltem Banko ASY Medya’da
 Açılışı Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş tarafından yapılan ASY Medya, önemli konuklarını ağırlamaya devam ediyor. Ak Parti Ankara 1. Bölge Milletvekili aday adayı Avukat Meltem Banko, dün ASY Medya’ya ziyarette bulundu. Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Saydam Yalçın tarafından karşılanan Banko,  milletvekilliği aday adaylığı sürecinde ‘millete büyük hizmetler verebilmek’ için aralıksız çalıştıklarını belirtti. Milletvekilli adaylığında iddialı isimler arasında yer alan Banko, genç yaşına rağmen başarısı, azmi ve çalışkanlığıyla adından söz ettiriyor.
 
ASY MEDYA yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Saydam Yalçın da medya kuruluşunda yapılan çalışmalar hakkında milletvekili aday adayı Banko’yu bilgilendirdi ve adaylık sürecinde başarılar diledi. 

Ziyareti, ASY Medya’ya ait AŞK Fm, Ostim Radyo ve Radyo Trafik Ankara stüdyolarını ve ofisleri gezerek tamamlayan Banko’ya, Saydam Yalçın babası Nevzat Yalçın’ın ömrünün son yıllarında kaleme aldığın eseri ‘Süvari’ adlı romanı hediye etti.


MELTEM BANKO KİMDİR? 

Avukat Meltem Banko 1986 yılında Rizeli bir ailenin 5 çocuğundan biri olarak Rize'nin Pazar ilçesinde dünyaya gelmiştir. İlk, orta ve lise öğrenimini Ankara'da tamamladıktan sonra 2010 yılında Atılım Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuştur. Üniversite hayatı sırasında birçok sosyal sorumluluk projesine öncülük etmiş olan Banko, meslek hayatı boyunca da girişimciliği ve çalışkanlığı ile adından söz ettirmektedir.

Özellikle, kadın ve çocuk hakları konusunda çalışmışlarda bulunmuş, hukuki süreçler konusunda ayrıntılı bilgi ve donanıma sahip, sosyal ve psikolojik iletişim teknikleri konusunda eğitim almış ve şiddet mağduru kadınlara hukuksal her türlü destekte bulunacak düzeyde uzman olan Avukat Meltem BANKO; Ankara Barosu Gelincik Projesi ile fiziksel ve psikolojik şiddete uğrayan kadın mağdurların davalarının gözlemcisi, takipçisi ve avukatı olmayı hedeflemiştir. 'Gelincik Projesinin' medya sorumluluğunu da yürütmekte olan Banko toplumun bu sorununa bir çözüm arayışı içinde olmuştur.

Avukat Meltem Banko'nun bu kapsamda; 6545 Sayılı Kanun ile Yapılan Değişiklikler Çerçevesinde Cinsel Suçlar adıyla yayımlanmış bir kitabı, www.hukukihaber.net sitesinde, Kanayan Yaramız: Kadına Yönelik Şiddet! (Özgecan Aslan Anısına…) ismiyle yayınlanmış dikkate değer bir yazısı bulunmaktadır.

Buna ilave olarak Avukat Meltem Banko; Yeni Dünya Iş Kadınları Platformu`nun düzenlediği organizasyon çerçevesinde Istanbul Beyaz Köşk`te, 27 Aralık 2014 tarihinde, "Adalet ve Kadın" konulu bir söyleşi gerçekleştirmiştir.

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
ÖZEL HABER
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV