banner21

banner17

22 Eylül 2019 Pazar

Gökçek'ten Hayko Bağdat'a 'Ermeni' davası

AK Partili Melih Gökçek'ten, gazeteci Hayko Bağdat'a 'Gökçek Ermeniymiş' davası açıldı.

24 Mart 2015 Salı 13:40
Gökçek'ten Hayko Bağdat'a 'Ermeni' davası
 Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih GökçekTwitter üzerinden kendisine iftira ve hakarette bulunduğu, ayrıca halkı kin ve düşmanlığa tahrik ettiği iddiasıyla gazeteciHayko Bağdat'tan şikayetçi oldu ve 10 bin liralık manevi tazminat davası açtı.

Gökçek'in avukatları Fatih Atalay ve Çağrı Alkan'ın Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına verdiği suç duyurusu dilekçesinde, Bağdat'ın Twitter  hesabı üzerinden "melihgökçekermeniymiş" etiketiyle paylaşımlarda  bulunduğu ifade edildi. Bağdat'ın, "Başkenti resmen Ermeni'ye vermişler. Yazıklar olsun" ifadesinin de arasında bulunduğu şikayet konusu paylaşımları nakledilen dilekçede, Bağdat'ın yazar olması sebebiyle paylaşımlarının birçok kişiye ulaştığı anlatıldı.

"KAMUOYU OLUŞTURMAYA ÇALIŞMAKTA"

Gökçek'in "ülkesini ve milletini seven, vatan aşığı bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olduğunu Bağdat'ın da bildiği" kaydedilen dilekçede, "Ancak böyle bir paylaşımda bulunarak, vatandaşları yönlendirmeye ve müvekkilime karşı kamuoyu oluşturmaya çalışmaktadır. Müvekkilimin elde ettiği siyasi zaferlerin ve Ankara'nın büyük değişim ve gelişiminin hazımsızlığını yaşayanlar, maalesef müvekkilime sürekli olarak farklı platformlar aracılığıyla saldırı girişiminde bulunmaktadırlar" denildi.

"TİKSİNTİ VEREN ANLAMINDA KULLANILAN BİR KELİME"

Gökçek'e yönelik ifadelerin kabul edilemeyeceği vurgulanan dilekçede, şunlar kaydedildi: "Halk tarafından bu kadar sevilen, sayılan birine yönelik olarak tiksinti veren anlamında kullanılan bir kelime, müvekkilimin kişilik haklarının ağır şekilde ihlali olduğu gibi müvekkilime oy veren, destekleyen, seven, sayan herkese karşı yapılmış büyük bir saygısızlıktır.

"ANKARALILARA HAKARET"

Bu duruma son dönemlerde sık sık rastlanmaktadır. İstikrar düşmanlığı yapan kişi, grup ya da siyasi partiler Ak Parti'nin büyük başarısını, AK Partili belediyelerin başlattığı  yeni belediyecilik anlayışını bir türlü kabullenemedikleri gibi AK Parti'ye oy verenleri kendilerince hakir görmeye ve cahil muamelesi yapmaya çalışmaktadır. Şüphelinin 'Başkenti resmen Ermeniye vermişler. Yazıklar olsun' paylaşımı da bu durumu doğrulamaktadır. Hem müvekkilime hem Ankaralılara hakaret niteliğinde olan bu paylaşıma çok yakında Ankaralıların en iyi şekilde cevabı, yine sandıkta vereceğine inanıyoruz."

Dilekçede, "Şikayet konusu açıklamalar asılsız olup, hakaret ve iftira niteliğindedir" denildi ve Bağdat'ın, eleştiri sınırlarını kat kat aşarak, kişilik haklarına saldırı, hakaret ve iftira suçlarını işlediği savunuldu. Öte yandan Gökçek'in, aynı paylaşımları nedeniyle Bağdat'a 10 bin liralık manevi tazminat davası açtığı öğrenildi.

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
ÖZEL HABER
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV